HON Mod 28" Table Base, Java Oak (HLPLTBL36BASE.LJA1)
Over 30
  • Made of scratch- and stain-resistant thermally fused laminate in java oak finish
  • Designed for 36" conference tabletops
  • Features X-shape
Item #: 24484920Model #: HONTBL36BASELJ1
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
HON Mod Slab Base for 120" Table Top, Java Oak (HLPLTBL120BASE.LJA1)~#|#~sp123075917_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    • Features X-shape
    • Leveling glides compensate for uneven floors
    • Add to a Mod 36" round conference tabletop to create a full table
    • 5-year manufacturer limited warranty
    • Model Option: HLPLTBL36BASE.LJA1
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes HON Mod 28" Table Base, Java Oak (HLPLTBL36BASE.LJA1) HON Mod Slab Base for 120" Table Top, Java Oak (HLPLTBL120BASE.LJA1) HON Mod 28" Table Base for 48" Table Top, Java Oak (HLPLTBL48BASE.LJA1) HON Mod 28" Table Base for 42" Table Top, Java Oak (HLPLTBL42BASE.LJA1) HON Mod 39.5" Slab Base for 72" Table Top, Java Oak (HLPLTBL72BASE.LJA1)