StarTech 6' C14 to C19 Power Cable, Male to Female, Black (PXTC14C19146)
Over 30
  • Cable length: 6'
  • Features IEC 60320 C14 (male) to IEC 60320 C19 (female) connectors
Item #: IM1JN6174Model #: PXTC14C19146
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
No reviews yet
1
Customers bought together
StarTech 6' C14 to C19 Power Cable, Male to Female, Black (PXTC14C19146) is Your Product
Price for both
  • About this product
    • Cable length: 6'
    • Three-conductor power cable made with 100% copper wire with nickel plating and durable PVC outer jacket in black; gauge is 14 AWG
    • VW-1 fire rated cable with fully-molded connector strain reliefs for durability
    • Rated for 250V at 15A