Samsung 43" Smart 4K Ultra TV (HG43BU800NFXZA)
Highlights
View all details
- 43" TV is suitable for a living room
- Experience your favorite shows and movies in 4K Ultra quality with this Smart TV
- 3840 x 2160 display resolution for enhanced picture quality
Item #: IM107GA67Model #: HG43BU800NFXZA
No reviews yet
Customers bought together
Samsung 43" Smart 4K Ultra TV (HG43BU800NFXZA) is Your Product
No reviews yet
Selected
Price for both
Compare similar items
| Attributes | Samsung 43" Smart 4K Ultra TV (HG43BU800NFXZA) | Samsung BEFX-H Series 43" 4K Business Pro UHD TV (BE43FX-H) | Samsung HCU708 43" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (HG43CU708NFXZA) | Samsung Q7F Series 75” Smart QLED 4K UHD TV (QN75Q7FAAFXZA) | Samsung The Frame 65" Smart 4K Ultra TV (QN65LS03FAFXZA) |
|---|---|---|---|---|---|
Your product Samsung 43" Smart 4K Ultra TV (HG43BU800NFXZA) Price is $572.00 | |||||
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| 3D Enabled | No | No | No | No | No |
| TV Type | Smart | Smart | Smart | Smart | Smart |
| TV HD Quality | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra |
| TV Size | 40" to 49" | 40" to 49" | 40" to 49" | 70" + | 60" to 69" |
| Width in Inches | 38 | Data not available | 37.9 | 66 | 57.4 |
| Weight Pounds | 5-30 | Data not available | 5-30 | 31-60 | 31-60 |
| VESA Mounting Dimensions (mm.) | 200 x 200mm | Data not available | 200 x 200 mm | 400x400 mm | 400x300 mm |