Philips 86" All-in-One for Digital Signage (86BDL4650D/00)
  • Bezel Width: 0.61"
  • Panel Technology: Vertical Alignment (VA)
  • Operation Hours: 24 Hours/7 Days
Item #: 24634922Model #: 86BDL4650D/00
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
  • About this product
    Smart and modular for an even longer lifetime powered by Android
    • 86"
    • Powered by Android
    • 500cd/m²
    Save and play content with internal memory
    4G/LTE optional module for reliable connection
    FailOver. Ensure your display never goes blank
    Modularity - longer product lifetime
    Android SoC processor. Native and web apps
    Connect and control your content via the cloud
    Catch the Wave for revolutionary results
    • Bezel Width: 0.61"
    • Processor Manufacturer: ARM
    • Processor Type: Cortex A72
    • 2nd Processor Manufacturer: ARM
    • 2nd Processor Type: Cortex A53
    • Standard Memory: 4 GB
    • Number of Screens: 1
    • Screen Size: 85.6"
    • Display Screen Type: LCD
    • Display Resolution: 3840 x 2160
    • Graphics Controller Manufacturer: ARM
    • Graphics Controller Model: Mali-T860 MP4
    • Scan Format: 2160p
    • WARNING: Cancer and Reproductive harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Philips 86" All-in-One for Digital Signage (86BDL4650D/00) Sony BZ40L Professional 65" Wall-Mounted Commerical Monitor for Digital Signage (FW-65BZ40L) Sharp PN E 75 in. Wall-Mountable Monitor for Digital Signage (PN E759) Philips Display 50" Mount Monitor for Digital Signage (50BDL4650D/00) Philips Unite LED 7000 110" Wall Mountable Monitor for Digital Signage (110HDL7012IA/17)