Offices To Go Superior File Pedestal, American Mahogany (TDSL22FFAML0)
Over 30
  • File pedestal
  • American mahogany finish
  • 27"H x 15"W x 22"D
Item #: 811613Model #: TDSL22FFAML
Handling Fee applies
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
1
Customers bought together
Offices To Go Superior File Pedestal, American Mahogany (TDSL22FFAML0)~#|#~s0405764_sc7
Offices To Go Superior File Pedestal, American Mahogany (TDSL22FFAML0) is Your Product
Tape Logic Round Identification & Color Coding Labels, 1" Dia, Fluorescent Orange (DL6756)~#|#~sp127288053_sc7Tape Logic Round Identification & Color Coding Labels, 1" Dia, Fluorescent Orange (DL6756)~#|#~s0708627_sc7
Price for all 3
  • About this product
    • File pedestal
    • American mahogany finish
    • 27"H x 15"W x 22"D
    • Work surface features "super edge," 3 mm matching edge
    • Grommets are standard on desk, return, bridge, credenza, extended corners and hutch
    • Top quality, ball bearing slides on all drawers
    • Offices to Go™ 5-year limited warranty
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Offices To Go Superior File Pedestal, American Mahogany (TDSL22FFAML0) Offices To Go Furniture Collection Pedestal File, Box/Box/File, American Dark Cherry (TDSL22BBFADC) Offices To Go Superior 3-Drawer Vertical File Cabinet, Locking, Letter/Legal, American Mahogany, 22" (TDSL22BBFMAML) Offices To Go Superior Laminate Desking File/File Pedestal, American Dark Cherry, 15" (TDSL22FFADC) Offices To Go Hanging Box/File Pedestal, 2-Drawer, American Mahogany Laminate, 19"H x 15"W x 22"D