Eggtronic Sirius Universal Laptop Charger for USB-C Devices, 65W, Black (PABK65.01)
Item #: 24454457Model #: PABK65.01
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
  • About this product
    The future of charging is small, mighty, and versatile. The Eggtronic Sirius universal laptop charger is lightweight, elegant, and energy-efficient 65W GaN Power Delivery power adapter. Power up all your USB Type-C electronic devices quickly and safely, including laptops, smartphones, tablets, Bluetooth devices, action cameras, drones, and more. Cutting-edge charging technology is united with modern and minimalist Italian design.
    • Dimensions: 2.71"H x 1.99"W x 0.77"D
    • Comes in matte, anti-fingerprint, black coating
    • Automatic smart detection of different voltages: 5/9/12/15/20V
    • Requires USB Type-C connection
    • Meets or exceeds FCC, USB-IF, IEC, RoHS, US DoE Level VI Energy Efficiency, and UL standards
    • Package includes: 65W universal laptop charger, 6' USB Type-C to USB Type-C cable
    • 1-year manufacturer limited warranty
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Eggtronic Sirius Universal Laptop Charger for USB-C Devices, 65W, Black (PABK65.01) Dell 45W AC Adapter Charger for Laptop, Black (JXC18) Dell 30W USB-C Laptop Adapter & Charger for Dell Laptop, Black (0RVR9) Targus Charger for USB-C Devices, 5.9' (APA107BT) Dell 65W Laptop Adapter for Dell Latitude E-Series Laptop, Black (2D1TJ)
    Your product
    Targus Charger for USB-C Devices, 5.9' (APA107BT)~#|#~sp101211835_sc7
    Reviews
    3.45
    No reviews yet
    No reviews yet
    4.65
    Delivery Information
    Pick up in 30 minutes
    Free delivery by Mon, May 18
    Free delivery by Mon, May 18
    Pick up in 30 minutes
    Available in my store
    Yes
    No
    No
    Yes
    Connector, Port or Interface Type(s)
    USB-C
    Barrel Connector
    USB Type-C
    USB-C
    4.5mm DC jack
    Laptop Adapter & Charger Type
    Charger
    Adapter
    Adapter
    Charger
    True Color
    Black
    Black
    Warranty Information
    1 Year
    Data not available
    1 Year
    2 Year
    Compatible With
    USB-C devices
    Dell Laptop
    Dell Laptops
    Laptops, tablets, phones
    Dell Latitude E-Series laptops
    Watts
    65
    Input Voltage
    100 - 240 VAC
    100-240V ~ 50-60Hz
    Data not available
    100V-240V, 50-60Hz
    Output Voltage
    20 VDC
    19.5
    20V 1.5A, 12V 2A, 5V 2A
    19.5V at 3.34A